İskender Kordu

SERDAR TOPRAKTEPE SINIFTA KALDI

İskender Kordu

Fırsatım oldu yazmamış ama Beşiktaş-Fenerbahçe maçında hiç kimse eleştirmemiş Serdar Topraktepe’yi. Sanki elinden geleni yapmış gibi bir kamuoyu var arkasında. Aksine bana göre Serdar Topraktepe Fenerbahçe maçındaki yönetimiyle bana göre sınıfta kaldı.

Sanki hayatında hiç takım başında sahaya çıkmamış gibi acemilikler yaptı. Tabi bu acemilikleri Fenerbahçe’ye karşı yaparsanız da affetmezler. Peki neydi Topraktepe’nin yaptığı bu hatalar?

Sen Ankaragücü kupa lig ve kupa maçında gol yemeyen takımın savunma tandemini neden değiştirirsin? Necip ve Worral orada iyi bir uyum yakalamış iki maç. Colley iki maçtır ortada yok. Svensson cezalı diye neden iyi işleyen tandemini bozuyorsun? Necip’i formda olduğu stoper bölgesinden alıp sağ beke kaydırmanın, formsuz Colley’i daha önce hiç yanyana oynamadığı Worral ile birlikte oynatmak Fenerbahçe’nin ekmeğine yağ sürmektir. Nitekim daha önce hiç birbirleriyle oynamamış bir savunma yaratarak Fenerbahçe’nin kazanması için de zemin yaratmış oldun.

Peki Nusrati daha 20’li dakikalarda kırmızı kart gördükten sonra neden savunma özelliği olmayan Muci’yi oyunda tutarak ortasahayı zayıf bıraktın.

Orada yapacağı ilk hamle kenardan Gedson’un yanına bir ortasaha alarak Nusrati’nin boşluğunu doldurmakken 10 kişi kalmış bir takıma karşı takımı ortasahasız oynatmanın anlamı nedir? İsmail Kartal’a da söyleseniz nasıl bir kadro isterseniz diye o da Serdar Topraktepe’nin kadrosunu yazar, kırmızı karttan sonra da ortasahayı zayıf bırakmasını isterdi oraya hamle yapmamasını isteyerek eminim rakibin üzerine daha rahat gitmek için.

Yazarın Diğer Yazıları