İskender Kordu

MEHMET AYDIN'A DİKKAT

İskender Kordu

Silivrispor’u izlerken her zaman gözüme çarpan futbolcu bu sene: Mehmet Aydın. Orta sahada bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle takımın adeta dinamosu. 
Defansa gelir stoper gibi top çıkarır, bek gibi adam kovalar, orta sahada rakibe ilk presi o başlatır, rakibine kene gibi yapışır, takımın gole ihtiyacı varsa da gider golünü atar, takımı rahatlatır.

Bir orta sahadan beklenilen işleri maksimum yapar sahada. Ve bunu yaparken de hiçbir zaman şova kaçmadan, basit oynayarak yapar bütün işleri. Geçtiğimiz sezon Ergün Ortakçı tarafından getirildi Silivrispor’a. 
İlk olarak Tepecikspor’la sezon başında oynanan hazırlık maçında dikkatimi çekti bu oyuncu enerjisiyle. Biraz araştırdığımda Ümraniyespor altyapısında yetiştiğini öğrendim. 
Yaşı 25. Belki kariyer için geç bir yaş olabilir ancak bu onun değil ona gerekli değeri göstermeyen Türk futbolunu elinde tutan menajerlerin ve teknik adamların suçu. Böyle bir futbolcunun şu anda bana göre yeri 3.Lig değil en az 1.Lig olmalıdır diye düşünüyorum. 
Çünkü Süper Ligi bile izlediğimizde bu kadar koşan, pozisyonuna hakim olan, üç-dört ciğere birden sahip olan oyuncu bir elin parmakları kadar az sayıda. Mehmet Aydın bu istikrarını devam ettirdiği takdirde bence birkaç yıl içinde kendisini çok farklı yerlerde görebiliriz. 
Mehmet Aydın’dan bu kadar bahsetmiş olmam herşeyi bu oyuncunun yaptığı anlamına da gelmiyor. 
Teknik direktör Özgür Ergün’ün kurmuş olduğu makine gibi sistemde dişlinin en önemli parçası Mehmet Aydın sadece. 
Yedek kulübesinde de onu yedekleyecek, çıktığında yerini dolduracak oyuncuların olması da sistemin ne kadar harika işlediğini gösteriyor bize.
 

Yazarın Diğer Yazıları