İskender Kordu

BURAK YILMAZ BİR DEĞİL İKİ DEĞİL

İskender Kordu

Burak Yılmaz ilk göreve geldiğinde çıktığı İstanbulspor maçında kenar yönetimini, çıkardığı kadroyu ve değişiklikleri yerinde bulduğum için Burak Yılmaz kalsın dedik.

Ancak izlemediğim halde Galatasaray maçında Necip dururken İcardi’yle Amarty’i eşleştirmesi, 10 gün önce değnekle gezen Gedson’u sahaya sürerek rakibin ekmeğine yağ sürmesinin ardından bugün de 1-0 galip girdiği soyunma odasında oyuncular arasındaki gerginliği bahane ederek ilk yarının en iyi ismi Baily’i çıkarıp bir sağ bek olan Rosier’i o bölgeye çekmek rakibe ikramdan öte Beşiktaş’ın kaybetmesi için takımı sabote etmektir. Burak Yılmaz’ın iyi niyetine şöyle inanırım.

Baily’i madem disiplin uğruna oyundan aldın neden o bölgeye stoper oynayabilen Onana ya da Gökhan İnler’in tecrübesinden yararlanarak geriden oyun kurabilecek bir tecrübeyi kullanmıyorsun.

Antalyaspor’un hocasına da sorsanız Beşiktaş’tan kimi çıkarıp kimi istersiniz diye eminim Nuri Şahin de Baily’i çıkarıp yerine sahada bir sağ bek varken ikinci sağ beki isteyip santraforlarının önünü boşaltmasını isteyecektir.

Burak Yılmaz Galatasaray maçında da bana göre özellikle Amarty tercihiyle, bugün de stoper olan Baily’i çıkarıp yerine sağ bek koyarak Dünya futbol tarihine geçmiştir. Sen koskoca ilk yarı rakibi kalene yaklaştırma, ikinci yarı bundan rahatsız olup anlamsız bir değişiklikle rakibe maçı hediye et. Şunu bir kez daha gördük ki Beşiktaş’ın sorunu kadro sorunu değil teknik direktör sorunudur.

Aynı şeyleri Lugano maçında da Şenol Güneş yaptı 2-0 öndeyken yaptığı değişikliklerle maçı 3-2 hediye ederek. Al birini vur ötekine.

Yazarın Diğer Yazıları