• Haberler
  • BAL
  • Yeni Mahalle, Küçükçekmece'ye direnemedi 3-1

Yeni Mahalle, Küçükçekmece'ye direnemedi 3-1

Bölgesel Amatör Lig 1.Grupta oynanan maçta K.Çekmece Ufuk, evinde konuk ettiği güçlü rakibi Sarıyer Yeni Mahalle'yi etkili bir oyunla 3-1 mağlup ederek son haftalardaki kötü gidişine dur dedi.

Bölgesel Amatör Lig 1.Grupta oynanan maçta K.Çekmece Ufuk, evinde konuk ettiği güçlü rakibi Sarıyer Yeni Mahalle’yi etkili bir oyunla 3-1 mağlup ederek son haftalardaki kötü gidişine dur dedi.

K.Çekmece Yeşilova Kemal Aktaş oynanan maça arzulu ve istekli başlayan ev sahibi ekip başlama vuruşuyla birlikte topun arkasına geçti. Sarıyer Yeni Mahalle deplasmanda karşısında çok dirençli bir rakip bulurken ev sahibi ekip de topun olduğu her yerde çoğalarak topsuz oyunda rakibine üstünlük kurarak oyunu domine etti. Üst üste aldığı üç yenilginin ardından inanılmaz bir istek ve iştahla oynayan K.Çekmece temsilcisi 11. dakikada Vedat Önel’in attığı golle 1-0 öne geçti. İlk yarıda oyunun ritmini elinde tutan ev sahibi ekip devre boyunca oyunun kontrolünü de elinde tuttu. Sarıyer temsilcisi ise ilk yarı biterken 45+1. dakikada Murat Gültaş’ın ayağından penaltı atışını değerlendiremeyince soyunma odasına 1-0 yenik gitmek zorunda kaldı. İkinci yarıya da etkili başlayan K.Çekmece Ufuk aynı konsantrasyonunu ve oyununu ikinci yarıya da taşıdı. 54. dakikada sahneye çıkan Murat Bulgur skoru 2-0’a getiren isim oldu. 75. dakikada yeniden sahneye çıkan Murat Bulgur kendisinin ikinci, takımının üçüncü golünü Sarıyer Yeni Mahalle filelerine bıraktı: 3-0. Maçta son sözü konuk ekip söyledi. Sarıyer temsilcisi 77. dakikada Hakan Yoksulbakan’ın attığı golle farkı ikiye indirmesine rağmen 3-1 yenilmekten kurtulamadı. Bu sonuçla K.Çekmece Ufuk 8 puana yükselirken Sarıyer Yeni Mahalle de 11 puanda kaldı.
Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU
 

Bakmadan Geçme