Engin Akın

Nuri Çolakoğlu

Engin Akın

Dedik ya yıllardır bu camianın içinde ilçem kulüpleri için mücadelemi veriyorum. Tabii bu mücadele içinde vaktimin çoğunluğunu Silivrispor almaktadır ki kimi zaman da mahalle kulüplerimi ihmal bile etmişliğim vardır.

Silivrispor başlı başına bir problem aslında.
Sıkıntıların en büyüğü onda yaşanır.
Beklentilerin en büyüğün ondan beklenir.
Herkes çok şey bekler ama hiç kimse elini taşın altına koymaz.

Durum çok açıktır aslında.
Silivrispor büyük bir camia olduğu için bu kadar vitrinde duruyor. Yoksa bir kulüpten başkası değildir Silivrispor.

Silivri’de hali hazırda herkes birbirini tanıdığı için Silivrisporluluk ruhu bu kadar canlı kalıyor. İstanbul’un diğer ilçeleri gibi değil, Çatalca’da aynı durumda orada da herkes birbirini tanır ve aynı ruhu taşır ve yaşarlar.

Hal böyle olunca alınan bir takım olumsuz sonuçlara da direk maruz kalıyor yönetim ve başkan. Nuri Çolakoğlu bir şanstır Silivri için.

Taylan Güraslan yönetiminde tanıdım kendisini. İyi ki de tanımışım ve inanmışım ki kongrede yönetimine bile girecek kadar inanmış hem de.

Akgün Duru döneminde arkadaşlığımız pekişti ve bugünlere kadar geldik nihayet. 
Nuri Çolakoğlu oldukça duygusal bir isimdir. Kaybetmeye tahammülü olmayan, başarıya odaklı çalışkan ve güvenilirdir kendisi.

Bir yenilgi ile hiçbir şeyin bitmeyeceğini de bilecek kadar futboldan anlar. Futbolun bir ekip işi bir takım oyunu olduğunu da bilir. Sadece yönetimini kurarken hatalar yaptı.

Silivrispor Nuri Çolakoğlu yönetiminde ŞAMPİYON OLMUŞTUR.
Evet, şampiyon olmuştur.
Çolakoğlu yönetiminin bir kuruş borcu yoktur.
Çolakoğlu geçmiş yönetimlerin borçlarını ödemekten başını kaldıramadı ki.
Çolakoğlu, oyuncu ödemeleri, peşinatlar, maç başları aklana ne geliyorsa cebinden karşılamıştır. 
Para lazım ver Çolakoğlu, deplasmana gidilecek ver Çolakoğlu, tesislerde peynir bitti ver Çolakoğlu, oyuncular tatlı istiyor ver Çolakoğlu, oyuncunun karnı ağrır ver Çolakoğlu.
Borçsuz bir Silivrispor hayali kurmasından başka bir hedefi yok. Borcu olmayan kulübü herkes yönetir. Çolakoğlu hem borçları ödüyor, hem takımını kuruyor hem de bir kuruş taze borç yapmıyor. İyi bir başkan daha ne yapsın ki.
Vaktini, nakdini her şeyini çok sevdiği Silivri ve Silivrispor için harcayan bir başkan bulmuşuz biz daha ne istiyoruz ki?

Yazarın Diğer Yazıları