Engin Akın

Çatalcaspor'u kaostan Sertan Güriz kurtarır

Engin Akın

Son haftalarda aldığı skorlarla büyük bir kaosun eşiğinde olan Çatalcaspor’un acilen kendine gelmesi gerekli. 
Silivrispor gibi Çatalcaspor’da benim takımım ve her zaman en iyisini hak ettiğini düşündüğümdür. İkisini de ayırt etmem ama her iki takım ligde birbiri ile mücadele etse Silivrispor’u tutarım bu da ayrı tabii. 
TFF 3. Lig 4. Grupta mücadelesini sürdüren komşumuz birbiri ardına alınan kötü sonuçlarla ligin dibine demir attı. Tüm inancımla kurtulmalarını temenni ediyorum.

Tamamen şahsi düşüncemdir ki Çatalcaspor’u bu kaostan Sertan Güriz kurtarır.
Sertan hoca takımı tanıyor, camiayı tanıyor, yönetimi tanıyor ve en önemlisi ligi biliyor ve ne yapacağını en iyi bilen hocadır. 

Hasan Gökçe Başkan varını yoğunu kulüp için harcıyor. Bu sezon maddi sıkıntılar ile kurulan takım saç baş yoldursa da durum kurtarılır nitelikte. 

Mevcut hoca ile durum buralara kadar getirilmemeliydi. Oldu bir kere ve yapılan yanlıştan dönmek takımın rahat nefes almasını sağlayabilir. 

Sertan hoca bu işin üstadıdır ve hırsı ile Çatalcaspor’u bu kaostan kurtaracaktır.

Ankaragücü maçı sonrası yaşanan olaylarla ilgili bağlı bulunduğum Türkiye Spor Yazarları Derneği bir açıklama yayımladı. Bu açıklamayı noktasına dokunmadan yayınlamak ve alınan kararlarda destekçi olacağımın bilinmesin isterim.

TSYD’nin yayımladığı bildiride; “Her defasına lanetledik, kınadık. Ama bir arpa boyu yol gidemedik. Hiçbir önlem alınmadı, hiçbir şey değişmedi. Futboldaki kaos ve kavga sonunda hakem Halil Umut Meler'in yüzünde patladı. Bunda kimlerin mi payı var? Futbolu bir spor ve eğlence olarak görmeyen, sadece başarıya endekslenmiş ( Vur kır parçala, bu maçı kazan) diyen seyircinin. Her pozisyonda hakemin etrafını sarıp itiraz eden ve tribünleri galeyana getiren futbolcunun. Kendini geliştirmeyen hakemin. Her kötü sonuçta kendi başarısızlığını örtmek için hakemlere, rakip kulübe ve federasyona yüklenip taraftarının gözünü boyamaya çalışan yöneticinin. Hiçbir radikal karar almayan, sadece günü kurtarmaya çalışan Futbol Federasyonunun. Futbola siyaseti bulaştıran politikacıların.  Raiting ve tiraj uğruna kulüp amigoluğuna soyunmuş spor medyasının.
Artık yeter! Türkiye Spor Yazarları Derneği olarak- kendimize de pay biçerek- bu bir milat olsun diyor ve düğmeye basılmasını talep ediyoruz. Artık Türk futbolunda yeni bir sayfa açılmasını istiyoruz. Hangi kesim olursa olsun, bunu yapmayanların artık peşinde olacağımızı kamuoyunun bilmesini istiyoruz.  
Tekrar ediyoruz. Lanetleme, kınama devri geride kalmıştır. Devir hep birlikte eli taşın altına sokma devridir. Biz sonuna kadar varız. Ya siz?” denildi.
 

Yazarın Diğer Yazıları