Silivrispor, Kuşadası'nı elinden kaçırdı 0-0

TFF 3. Lig 3. Grupta zirveyi yakından ilgilendiren maçta Silivrispor evinde misafir ettiği en yakın takipçisi Kuşadasıspor ile 0-0 berabere kalarak puanları paylaştı.

TFF 3. Lig 3. Grupta zirveyi yakından ilgilendiren maçta Silivrispor evinde misafir ettiği en yakın takipçisi Kuşadasıspor ile 0-0 berabere kalarak puanları paylaştı.

Silivri İBB Müjdat Gürsu Stadı’nda oynanan ve doksan dakikası mükemmel bir mücadeleye sahne olan maçta her iki taraf da birbirlerine üstünlük kuramadı. Silivrispor’da teknik patron Özgür Ergün ve Kuşadası takımında da Fatih Çardak’ın öğrencileri tarafından tam bir taktik savaşında gol sesi bir türlü çıkmadı. İbrahim Elmas, Berkay Diniz ve Eren Küçükkeçeci’nin yönettiği maça her iki takım da kontrollü başladı. Saha ve zemin avantajını kullanın Silivrispor özellikle maçın ilk yarısında Tugay Keleş ile yakaladığı çok net pozisyon çok az bir farkla üstten auta çıkması bir anda gol sesi yükselmesine neden oldu. İlk yarı sahada basmadık yer bırakmayan iki takım oyuncuları soyunma odasına 0-0 beraberlikle gitti. 

İKİNCİ YARI DEĞİŞİKLER DE SONUCU DEĞİŞTİRMEDİ
İkinci yarıya da iki takım da aynı 11’leri ile çıktı. İlerleyen dakikalarda birbiri ardanı yapılan değişikliklerle sonuç arayan teknik adamların hamleleri de etki etmediği gözlendi. İkinci yarı orta sahasını ve forvet hattını kuvvetlendiren Silivrispor ikinci yarının ikinci çeyreğinde baskısını daha ada arttırdı. Özellikle kanatlardan yapılan bindirmelerle etkili olmaya çalışan Silivri takımı bir türlü Kuşadası defansını geçemedi.

MAÇIN YILDIZLARI
Silivrispor’da maçın yıldızları arasında takım kaptanı Oğuz Yavuz’un sarı kart cezalısı olmasından dolayı maça kaptan olarak çıkan Halil Uysal yaptığı bindermeler ve etkili ortalarıyla göz doldurdu. Bir diğer yıldız adayı ise yine Oğuz Yavuz’un yokluğunda ilk kez takımla birlikte 11 çıkan Atakan Aksoy oldu. Sağ bekte yerinde müdahaleleri ve bindirmeleriyle takımının ofansif yönüne katkısını sunan isimler arasındaydı.
ENGİN AKIN

Bakmadan Geçme