• Haberler
  • Genel
  • Şamlarspor üçüncü şampiyonluğunu kutladı

Şamlarspor üçüncü şampiyonluğunu kutladı

Kurulmasının ardından henüz 24 ay geçmeyen Başakşehir Şamlarspor, U16 Liginde de şampiyon olarak üçüncü defa kupayı kaldırma başarısı gösterdi.

Kurulmasının ardından henüz 24 ay geçmeyen Başakşehir Şamlarspor, U16 Liginde de şampiyon olarak üçüncü defa kupayı kaldırma başarısı gösterdi.

İstanbul U16A Ligi 6. Grup maçında Başakşehir temsilcisi Şamlarspor ile Küçükçekmece ekiplerinden Kanarya, Başakşehir Belediyesi Şehit Komiser Erdem Özçelik Stadında karşılaştılar. Maçı, Şenol Susam Özge Tiraki, Gökdeniz Demir Hakem triosu yönetti. Maçtan önce Kanaryasporlu futbolcular, şampiyon olmayı garantileyen rakiplerini, maç öncesi saha içinde karşılıklı dizilerek alkışladı. Şamlarspor’a kupasını İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Timur Koç takdim etti. Kupa merasiminin ardından Başakşehir Şamlarsporlu futbolcular, Antrenörler, sporcu aileleri ve Başkan Uğur Özünlü ile Yönetim Kurulu hatıra fotoğrafı çektirdiler. Centilmence geçen maçta Kanaryaspor’u, 50.saniyede Yasin Bulut, 21.dakikada İsmail Akif Arı ve 41.dakikada yine Yasin Bulut’un golleriyle 3-0 mağlup eden Şamlarspor, ligde 14 maçta 36 puana yükseldi ve en yakın rakibinin 9 puan önünde yenilgisiz şampiyon oldu. Şamlarsporlu futbolcular gol sevinçlerini U16 teknik sorumlusu Mesut Bozkurt ile Tevfik Çoklu hocaları ile paylaştılar. Maçın ardından genç sporcularını, teknik heyeti ve sporcu ailelerini tebrik eden ve bir değerlendirme yapan Şamlarspor Başkanı Uğur Özünlü, takımlarının başarısıyla gurur duyduğunu ifade etti. Başarı yolunda kendilerine destek verenlere teşekkür eden ve Türkiye Şampiyonu olmak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Özünlü, "hedefimiz en fazla 2 yıl içinde Türkiye Şampiyonluğunu elde etmek" dedi.
Ali Kemal Demir
 

Bakmadan Geçme