Silivrispor, İzmir'de kayboldu 2-0

TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Silivrispor çıktığı İzmir deplasmanında rakibi Bornova karşısında sezonunun en kötü futbolunu oynayarak sahadan 2-0 yenilgi ile ayrıldı.

TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Silivrispor çıktığı İzmir deplasmanında rakibi Bornova karşısında sezonunun en kötü futbolunu oynayarak sahadan 2-0 yenilgi ile ayrıldı.

Grubunda zirve mücadelesi veren Silivrispor, İzmir’de ağır bir darbe aldı.  Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda oynanan ve doksan dakikası vasat bir mücadeleye sahne olan maçta kazanan ev sahibi ekip oldu. Mata her iki takımda kontrollü başladı. Orta saha mücadelesinde özellikle kanatlarını kullanmakta zorlanan Silivrispor sıkıntılar yaşadı. Müsabakanın ilk tehlikeli atağını gerçekleştiren Silivrispor Ertuğrul Yıldırım ile net bir pozisyondan yararlanamadı. Müsabakanın 18. dakikasında Bornova takımı bir serbest atış kazandı. Bornova adına kazanılan serbest atışı Murat Çaydemir kullandı ve frikiği gole çevirdi ve durumu 1-0 yaptı. Müsabakanın 24. dakikasında Silivri orta sahasında Mehmet Aydın’a sert müdahalenin ardından Silivrili oyuncular faul beklediği anlarda hakem devam kararı verince kaleci ile karşı karşıya kalan Bornovalı oyuncu Murat Arslan kalecinin üstünden gönderdiği top gol oldu ve durum 2-0 oldu. Silivrisporlu oyuncu ve kenar yönetim bu gol öncesinde yapılan faulün verilmemesine uzun süre itirazlarda bulundular.  İlk yarı başka gol olmadı ve maç bu skorla tamamlandı.

İKİNCİ YARI SİLİVRİ DEFANSI DEVLEŞTİ
İkinci yarıya daha istekli başlayan Silivrispor bir türlü isteği pozisyonları üretemedi. Orta saha ve kenarlarının koordineli çalışmaması durumu iyice zorlaştırdı. İlk yarıda hatalı hamleler yapan genç Silivri kalecisi Kaan Atakan ikinci yarının devleşen isimlerinden oldu. İkinci yarı Silivrispor defansı çok iş düştü. Özellikle defansta Kerem, Oğuz, Mehmet ve Ramazan dörtlüsü hatasız oynayarak farkın açılmasını önledi. 75.dakikada Ramazan sakatlanarak yerini Bahadır’a bıraktı ve Bahadır da hatasız oynayarak durumun vahametinin artmasını önleyen isimlerden oldu. Müsabaka ilk yarıda atılan gollerle tamamlandı ve ev sahibi Bornova hak ettiği puanını hanesine yazdırdı.
ENGİN AKIN
 

Bakmadan Geçme