Seymenköy Play-Off'u zora soktu 1-0

İstanbul Amatör 1.Amatör Küme 1.Grupta Play Off yarışını yakından ilgilendiren maçta haftaya üçüncü sırada giren Celaliyespor kendi sahasında ve seyircisi önünde haftaya ikinci sırada giren Seymenköy'ü 1-0 mağlup ederek ikincilik koltuğunun yeni sahibi oldu.

İstanbul Amatör 1.Amatör Küme 1.Grupta Play Off yarışını yakından ilgilendiren maçta haftaya üçüncü sırada giren Celaliyespor kendi sahasında ve seyircisi önünde haftaya ikinci sırada giren Seymenköy’ü 1-0 mağlup ederek ikincilik koltuğunun yeni sahibi oldu.

Celaliye Kemal Karasu Stadı’nda oynanan maç tam bir final havasında geçti. Maça iki takım da kontrollü bir oyun anlayışı içinde başladı. İlerleyen dakikalarda Celaliyespor’u daha çok rakip sahada gol ararken görmeye başladık. Seymenköy beraberlik kendisine yeterli olduğu için savunma güvenliğini bırakmadan oynamaya çalıştı. Grup ikinciliği için tek yolu galibiyet olan Celaliyespor da buna göre bir oyun planı içinde oynadı. 23. dakikada sahneye çıkan Abdullah Özdemir ev sahibi ekibi 1-0 öne geçiren isim oldu. İlk yarı boyunca tempo hiç düşmezken Celaliyespor soyunma odasına tek golle önde gitti. Maçın ikinci yarısıyla birlikte atak oyununu sürdüren Celaliyespor rakibinin kontrataklarına karşın orta sahayı oyunun iki yönünde de kullanarak savunmayı ve hücumu dengeli bir şekilde yaptı. Seymenköy ise 90 dakika boyunca rakibi önünde organize olamazken üçüncü bölgede de çoğalmakta zorlandı. Celaliyespor her iki devrede de oyun disiplinine sadık bir oyun planı içinde mücadele ederken rakibine göre daha fazla hücum girişiminde bulunmasına rağmen savunma anlamında da yüzde yüz oynayarak Seymenköy’e göre oyunun iki yönünü daha doğru oynadı. Maçın son düdüğüyle birlikte sahadan 3 puanla ayrılan Celaliyespor haftayı ikinci sırada tamamlayarak Play Off için iddialı bir pozisyona geldi. Seymenköy ise üçüncü sıraya gerileyerek Play Off şansını zora soktu. Celaliyespor sezonun son haftasında Terkos deplasmanından 3 puanla ayrılması halinde adını Play Off’a yazdıracak. Son haftaya hükmen kazanacak olan Seymenköy ise rakibine karşı ikili averaja sahip olduğu için Celaliye’nin Terkos deplasmanında olası bir puan kaybı halinde Play Off biletini alan taraf olacak.
Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU
 

Bakmadan Geçme