Paşabahçe 9 kişiyle zafere erişti 2-1

Süper Amatör Küme 5.Grupta oynanan maçta ilk iddiasını sürdürmek isteyen Paşabahçe ligde kalma savaşı veren rakibi İstanbul Bulancak önünde 9 kişi tamamladığı maçı 2-1 kazanarak altın değerinde bir galibiyete imza attı.

Süper Amatör Küme 5.Grupta oynanan maçta ilk iddiasını sürdürmek isteyen Paşabahçe ligde kalma savaşı veren rakibi İstanbul Bulancak önünde 9 kişi tamamladığı maçı 2-1 kazanarak altın değerinde bir galibiyete imza attı.

Maç öncesi önemli eksikleri olan Paşabahçe buna rağmen ilk iki yolunda önemli bir galibiyet alırken İstanbul Bulancak da yenilmesine rağmen bütün kozlarını oynadı. Paşabahçe Stadı’nda oynanan maçta Paşabahçe 64. Dakikada önce Ömer Faruk Kılıç ardından da Emre Şükür Çelik’in gördüğü kartlarla sahada 9 kişi kaldı.

MAÇTAN DAKİKALAR
Dk.17) İstanbul Bulancakspor ceza alanı sol tarafında Furkan Yılmaz'a yapılan müdahale sonrasında penaltı kararı çıktı. Topun başına geçen Caner Turp ters köşeden topu ağlara gönderince Paşabahçe 1-0 öne geçti.
Dk.26) Konuk takım atağında Hüseyin ceza alanı dışından sert bir aşırtma yapsa da top az farkla auta çıktı.
Dk.27) İstanbul Bulancakspor atağında topla buluşan Seccad Yeşilkaya ceza alanı dışından çektiği sert şutla sol köşeden topu ağlara gönderince durum eşitlendi: 1-1.
Dk.31) Sağ kanattan seri bir atağa çıkan ev sahibi takımda Furkan Yılmaz rakip yarı alanı kat ettikten sonra ceza alanı arka direk yönüne ortasını yaptı. Ayhan Işık topu kontrol ettikten sonra çok sert bir vuruş yapsa da kaleci Gökmen uzanıp topu çeldi.
Dk.41) Sol kanattan gelişen konuk takım atağında Hüseyin topu sürdü. Çektiği şutu ön direk de açıyı kapatan kaleci Kemal Ata uzanıp kornere tokatladı.
Dk.42) Ani çıkış ile atağa çıkan İstanbul Bulancakspor atağında koşu yoluna atılan topa koşusunu yapan Seccad ile kalesini terk edip çıkan kaleci Kemal Ata havada çarpıştı.
Kemal Ata kaburgalarına gelen darbe nedeniyle acı ile yerde kalırken, Seccad ise baygınlık geçirdi. Olaya her iki takım futbolcular müdahale etmeye çalıştı. Tribünden inen Paşabahçe Kulübü antrenörlerinden Fırat çenesi kilitlenen Seccad'a müdahale yapıp ağzını açtırdı. Tribünden inen 2 sağlıkçı bayan da kontrollerini yapıp ambulans çağırdı. Her iki futbolcu da çağırılan ambulanslar ile Beykoz Devlet Hastanesi’ne gönderildi.
Dk.57) İstanbul Bulancakspor atağında Hasan Salmanlı'nın çektiği şutta top yandan auta çıktı.
Dk.58) Sağ kanattan gelişen Paşabahçe atağında Furkan Yılmaz'ın ortasında Eme Yatan, Ayhan Işık ve kaleci Gökmen arasında adeta havada asılı kalan topa Ayhan Işık'ın kafa vuruşu golle sonuçlanınca ev sahibi takım maçta 2-1 öne geçti.
Dk.69) İstanbul Bulancakspor atağı serbest atışa döndü. Hüseyin Şahin topun başına geçip sert bir şut çekse de top yan direkten geri döndü.
Dk.79) Yine Hüseyin Şahin imzalı atakta sağdan topu süren ve sonrasında kontrol edip kaleye bakan aynı ismin çektiği sert şutta top kaleci Kerem'in parmaklarının ucundan üst direğe çarpıp kornere çıktı.
Haber ve fotoğraflar: TALİP ERCAN/ ER-HA BEYKOZ
 

Bakmadan Geçme