Merkezefendi BAL'a yükseldi

İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubu son hafta maçında Gazi Mahallesi'ni 1-0 mağlup eden Merkezefendi, Bölgesel Amatör Lige yükseldi.

İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubu son hafta maçında Gazi Mahallesi’ni 1-0 mağlup eden Merkezefendi, Bölgesel Amatör Lige yükseldi.

İBB Bayrampaşa Stadında oynanan ve kazanan takımın BAL’a çıkacağı kritik maçı Hakem Bayram Başkan yönetti. Mustafa Soner Yüce ve Özgür Öztürk Yardımcı Hakem, İbrahim Kapılar dördüncü Hakem, Mustafa Türlü İstanbul ASKF adına müsabaka temsilcisi ve Veli Şahin de Saha Komiseri olarak görev yaptı. İBB Bayrampaşa Stadı tarihi günlerinden birisini yaşadı. İki takımın taraftarları takımlarına destek vermek için stadı doldurdular. Gazi Mahallesi takımını, kendi taraftarlarının yanı sıra, Küçükköyspor, Kağıthane ve Karayolları Özkartal taraftarları da destekledi. Merkezefendi’yi Klasman B Grubu ikincisi yaparak BAL’a taşıyan golü, 27’inci dakikada Sinan İnci kafayla kaydetti. Gazi Mahallesi’nden Talha Berke Beyaz 90+3’te bariz gol şansını engellediği için kırmızı kart gördü. Zeytinburnu temsilcisi Merkezefendi, 7 maçta 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi ile 16 puan topladı ve ikinci sırada terfi etti. Orhanlıspor’u 1-0 mağlup eden Osmaniye İstiklal grup lideri oldu ve İstanbul finalinde Galata’nın rakibi oldu. 4. Sırada kalan Gazi Mahallesi ise gelecek sezon da İstanbul Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
Ali Kemal Demir

Bakmadan Geçme