Maltepe'den altın galibiyet: 1-0

Bölgesel Amatör Lig 1.Grupta oynanan maçta Maltepespor ev sahibi olarak çıktığı maçta Alibeyköy'ü 1-0 mağlup ederek sahadan istediğini alarak ayrılan taraf oldu.

Bölgesel Amatör Lig 1.Grupta oynanan maçta Maltepespor ev sahibi olarak çıktığı maçta Alibeyköy’ü 1-0 mağlup ederek sahadan istediğini alarak ayrılan taraf oldu.

Maltepe Hasan Polat Stadı’nda oynanan maça etkili başlayan ev sahibi ekip 16. dakikada Ömer Can Ahenk’in attığı golle 1-0 öne geçti. Ev sahibi ekip golden sonra da ataklarına devam etti. Yeşil kırmızılılar arka arkaya Ali Yılmaz, Enis Baydarman ve Batuhan’la da önemli fırsatlardan yararlanamadı. Maçın ilk yarım saatlik bölümünden sonra oyunda dengeyi kuran Alibeyköy ilk yarının sonlarına doğru da kaptan Nazif ve Recep Akkemik’le beraberlik fırsatlarını değerlendiremedi. Maçın ilk yarısı Maltepespor’un 1-0 üstünlüğüyle kapandı. Maçın ikinci yarısının ilk 10 dakikalık bölümünde Maltepe rüzgarı esti. Ev sahibi ekip bu bölümde ikinci golü bulamayınca oyundaki ibre yeniden Alibeyköy’e döndü. Konuk ekip özellikle son yarım saatte oyunu rakip sahaya yıktı. Uzatmalarla birlikte son 10 dakikada rakip kaleyi adeta abluka altına alan misafir takım Recep ve Nazif’le yakaladığı fırsatlardan boş dönünce sahadan 1-0 yenik ayrılmak zorunda kaldı. Bu sonuçla Maltepe 17 puanla dördüncü sıraya yerleşirken 12 puanlı Alibeyköy de onuncu sıraya geriledi.
Kaynak: Prestij Gazetesi

Bakmadan Geçme