İnkılap salladı Ufuk yıktı 1-0

Bölgesel Amatör Lig 1.Grupta oynanan maçta K.Çekmece Ufukspor kendi sahasında ve seyircisi önünde güçlü rakibi İnkılapspor'u 1-0 mağlup ederek 90 dakika sonunda sahadan istediği sonuçla ayrılan taraf oldu.

Bölgesel Amatör Lig 1.Grupta oynanan maçta K.Çekmece Ufukspor kendi sahasında ve seyircisi önünde güçlü rakibi İnkılapspor’u 1-0 mağlup ederek 90 dakika sonunda sahadan istediği sonuçla ayrılan taraf oldu.

Yeşilova Kemal Aktaş Stadı’nda oynanan maça iki takım da kontrollü bir oyun anlayışıyla başladı. İlk dakikalar iki takımın da birbirini tartmasıyla geçti. İlk yarının ilerleyen bölümlerinde İnkılapspor rakip kaleye daha etkili gelmeye başladı. Rakibini geride karşılayan ev sahibi ekip ise kontrataklarla tehlikeli olmaya çalıştı. İnkılapspor’un baskı yaptığı dakikalarda gol ev sahibi ekipten geldi. Ceza sahası dışından jeneriklik bir gole imza atan Ege Vatansever 29. dakikada skoru 1-0 yaptı. Golden sonra ikinci golü bulmak yerine savunma yapmaya devam eden K.Çekmece temsilcisi oyunu kendi sahasında kabul ederek savunmada da akın akın gelişen İnkılap ataklarında cansiperane bir mücadele ortaya koydu. Ev sahibi ekipte orta saha da savunmaya gerekli desteği verince Ümraniye temsilcisi ilk yarının son düdüğüne kadar aradığı beraberlik golünü bulamadı. Maçın ikinci yarısıyla birlikte ilk yarıya benzer bir oyun izledik iki takımdan da. İkinci yarı ile birlikte baskısını daha da arttıran bir İnkılapspor izledik. K.Çekmece Ufuk ise savunmayı yüzde yüz oynayarak gelişen İnkılapspor ataklarında takım halinde topun arkasına geçti. Konuk takım girdiği pozisyonlarda da kaleci Furkan Hafızoğlu’na takılırken maçta dakikalar ilerledikçe de risk almaya, geride de geniş boşluklar bırakmaya başladı. Maçın son bölümlerinde hem defansta hem de orta sahada bütün riskleri alarak rakibinin üzerine giden konuk takım kalabalık Ufukspor savunması arasında hem alan hem de pozisyon bulmakta zorlandı. Maçın uzatma bölümünde K.Çekmece temsilcisi de kontrataklardan yakaladığı pozisyonları değerlendiremeyince ilk yarıda atılan tek gol maçın da skoru oldu. Bu sonuçla K.Çekmece Ufuk puanını 12’ye yükseltirken İnkılapspor da 17 puanda kalarak üst sıralara yaklaşma fırsatını değerlendiremedi.
Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU

Bakmadan Geçme