• Haberler
  • SAL
  • Galata yeni hocasıyla ilk maçını farklı kazandı

Galata yeni hocasıyla ilk maçını farklı kazandı

Teknik Direktörlük görevine Meşgul Alada'yı getiren Galata, yeni hocasıyla çıktığı ilk maçında düşme hattındaki Şilespor'u ikinci yarıda bulduğu goller ile 5-0 mağlup etti.

Teknik Direktörlük görevine Meşgul Alada’yı getiren Galata, yeni hocasıyla çıktığı ilk maçında düşme hattındaki Şilespor’u ikinci yarıda bulduğu goller ile 5-0 mağlup etti.

İstanbul Süper Amatör Lig 20. hafta maçında Galata ile Şilespor, Beyoğlu Stadında karşılaştılar. Maçı, son dönemin en başarılı İl Hakemlerinden olan Resul Bostancı yönetti. Abdurrahman Duman ile Mehmet Keskin de Yardımcı Hakem olarak görev yaptılar. Galata’nın şampiyonluk iddiası, Şilespor’un ligde kalma ümidinin devam etmesi nedeniyle zorluk derecesi artan maçın ilk devresinde kırmızı siyahlı ev sahibi takım, 32. dakikada Engin Can Topal ile golü buldu ve 45 dakikalık süre 1-0 sona erdi. Ev sahibi takımın golünde korneri kullanan Doğukan Böcek ile Nezih Bayramoğlu paslaştılar. Nezih’in ortasında Engin Can topu Şilespor kalecisi Okan’ın uzanamayacağı köşeye bıraktı. Maçın 60. dakikasında Galata atağında, Erdi'nin ortasında Şilespor savunmasının sırtına çarpan topu ceza alanı dışında kontrol eden Engin Can düzgün bir vuruşla skoru 2-0 yaptı.  Ev sahibi takım ikinci golden sonra Engin Can ile Ekrem’i, Doğukan ile de Feridun’u değiştirdi. Muammer Erdoğdu'nun hafif sakatlığı sebebiyle riske edilmediği maçta Galata’nın 66. dakikada geliştirdiği atakta Kahraman, Nezir ve Ahmet Pırlant iş birliğinde hazırlanan atakta, Ahmet iki rakip futbolcuyu geçip, topu kale alanına ortaladı. Ekrem İlbeyi, topu köşeye bıraktı 3-0.
Farklı öne geçtikten sonra çok rahat bir oyun sergileyen Galata, 87. dakikada Feridun’un sol taraftan getirip Kahraman ile paslaştıktan sonra sağ tarafa aktarıp ortaladığı topta yine Ekrem’in kafa golüyle skoru 4-0 yaptı. Maçta son sözü Feridun ara topunda Şilespor kalecisini de geçen Umut Bıyıklı söyledi 5-0. Galata bu skorun ardından puanını 47 yaptı. Kırmızı siyahlı normal sezonun son maçında deplasmanda, ligden düşen Batı Trakya ile karşılaşacaklar. Şilespor ise ligi 19 puanda tamamladı ve gelecek hafta oynanacak maçları bekleyecek.
Ali Kemal Demir
 

Bakmadan Geçme