• Haberler
  • SAL
  • Galata son maçında sonuca giderken zorlanmadı

Galata son maçında sonuca giderken zorlanmadı

İstanbul Süper Amatör Lig 5.Grup 20. Hafta maçında bir alt lige gerileyen Batı Trakya Türklerispor, Klasman Grubuna kalan Galata'yı konuk etti.

İstanbul Süper Amatör Lig 5.Grup 20. Hafta maçında bir alt lige gerileyen Batı Trakya Türklerispor, Klasman Grubuna kalan Galata’yı konuk etti.

Maçın öncesinde Batı Trakya Türklerisporlu futbolcular, teknik kadro ve Kulüp Başkanı Mehmet Gençoğlu, Klasman Grubuna kalan rakip futbolcularını saha içinde dizilerek alkış yağmuruna tuttular. Batuhan Kurşun, Emir Berkay Güldalı, Hüseyin Keleş Hakem triosunun yönettiği maçta ev sahibi yeşil-siyahlılar, Gökhan Depe’nin 11. dakikadaki golüyle 1-0 öne geçti. Galata bu gole, 30 ve 42. dakikalarda Ekrem İlbeyi ve 40’ncı dakikada Umut Bıyıklı ile cevap verdi ve ilk devre misafir takımın 3-1’lik üstünlüğü ile sona erdi. Batı Trakya Türklerispor’un ilk golünü atan Gökhan Depe’nin ikiz kardeşi Gökmen Depe’nin 50. dakikada kaydettiği golle skor 3-2 oldu. Rahat bir oyun ortaya koyan kırmızı siyahlı Galata, 52. dakikada Ekrem İlbeyi, 66. dakikada Erdi Kenan, 71. dakikada Eren Taşkın ve 73. dakikada Baran Aksoy’un golleriyle sahadan 7-2 galip ayrıldı. Galata bu skorun ardından puanını 50 yaptı ve aynı puandaki Gülsuyu’nun ikili averaj ile gerisinde kalarak ligi ikinci sırada bitirdi. Batı Trakya Türklerispor ise 10 puanda kaldı ve gelecek sezon İstanbul 1.Amatör Küme’de mücadelesine devam edecek.
Ali Kemal Demir
 

Bakmadan Geçme