Çatalca evde yok: 1-3

TFF 3. Lig 4. Grupta oynanan maçta düşme hattından kurtulmak isteyen Çatalcaspor, lider Adana FK'ye 3-1 yenilerek kötü gidişine dur diyemedi. Galibiyet hasreti 6 haftaya çıkan sarı kırmızılılar 3 puanı unuttu.

TFF 3. Lig 4. Grupta oynanan maçta düşme hattından kurtulmak isteyen Çatalcaspor, lider Adana FK’ye 3-1 yenilerek kötü gidişine dur diyemedi. Galibiyet hasreti 6 haftaya çıkan sarı kırmızılılar 3 puanı unuttu.

İzzettin Stadı’nda oynanan maça iki takım da alan savunması yaparak başladı. İlk dakikalar iki takımın da birbirini tartmasıyla geçerken hem Çatalcaspor hem de Adana FK kontrollü bir oyunu tercih etti. Bu durum da maçın ilk yarım saatlik bölümünün orta saha mücadelesi şeklinde geçmesine neden oldu. İlk yarıdaki bu kontrol oyununu konuk ekibin kazandığı penaltı bozdu. Maçın hakemi M.Doğan Bodur Çatalcaspor cephesinde büyük bir tepkiye neden olan kararla penaltı noktasına gitti. 45+2. dakikada topun başına geçen İshak Kurt ilk yarının skorunu belirledi. 0-1. Maçın ikinci yarısıyla birlikte daha diri, istekli ve arzulu bir Çatalcaspor izledik. Beraberlik golü için bütün hatlarıyla yüklenen sarı kırmızılılar 61. dakikada Tezcan Erdoğan’ın golüyle skoru 1-1’e getirdi. Golden sonra konuk ekip oyuncu değişiklikleriyle yeniden öne geçmek için yüklendi. 72. dakikada Yiğit Demir’in golüyle yeniden öne geçen konuk ekip skoru 2-1 yaptı. Bu golle birlikte Çatalcaspor beraberlik golünü bulmak için oyunu daha önde kabul ederek kendi sahasında geniş alanlar bıraktı. Çatalcaspor’un beraberlik golü aradığı bu bölümde konuk ekip de kontrataklarla rakibinin üzerine geldi. Maçta son sözü Adana temsilcisi söyledi. 90+2. dakikada sahneye çıkan İbrahim Koca fişi çeken isim oldu. 1-3. Kalan sürede başka gol olmayınca Çatalcaspor sahadan puansız ayrılarak yine düşme hattının içinde kaldı. Bu sonuçla lider Anadolu FK puanını 35’e yükseltip en yakın rakibine 13 puan fark atarken Çatalcaspor da 11 puanda kalarak haftayı 14.sırada kapattı.
Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU

Bakmadan Geçme